Férový blog

Naší vizí je spoluvytvářet rovný trh s bydlením, kde není místo pro diskriminaci romských rodin nebo maminek samoživitelek. Hledáme proto majitele nemovitostí, kteří se s námi na naší vizi chtějí podílet.

Každý majitel bytu, který svou nemovitost pronajímá, považuje údržbu své investice za prioritní. Pronajímatelům, kteří chtějí ušetřit peníze, aniž by zanedbávali údržbu, doporučujeme plán údržby. Jak by měl takový plán vypadat se dozvíte při čtení tohoto příspěvku.

Věděli jste, že téměř 20 000 romských dětí žije po ubytovnách a bytech bez teplé vody či elektřiny? Naše mise je jim najít vyhovující domov, jako mají všichni ostatní.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří podpořili R-Mosty z.s. pohybem. Každý váš bod se proměnil ve finance, a že jich nakonec nebylo málo! Bez vás bychom to nedokázali. Nadační příspěvek použijeme na financování nákladů na logistiku potravin, pronájem skladovacích prostor a PHM.

Stáhněte si aplikaci EPP a pomáhejte pohybem. Za vaši sportovní aktivitu získáváte body, které se promění ve finanční příspěvek pro vámi vybraný projekt. Nyní lze nově podpořit i R-Mosty, potažmo Férové bydlení.

Hledáme majitele bytu, zn.: "Bez předsudků." Vyrůstat na ubytovně, v azylovém domě nebo žít přechodně u příbuzných či známých si nepřeje žádné dítě. Jen v Praze bydlí v takto nevyhovujících podmínkách 540 rodin.

Projekt Férové bydlení se snaží pomoci lidem, kteří mají objektivně snížený přístup na volný trh s bydlením. Zejména kvůli etnické předpojatosti, ale také matkám samoživitelkám a lidem ve složité socioekonomické situaci.

Lidé nejsou většinou oškliví kvůli vám, ale kvůli sobě. Něco jim vadí, nedokážou to zpracovat, tak křičí. Sousedka na vás vyštěkne kvůli papírkům na schodech, vy ji odseknete a hádka je na světě. A máte po náladě nejmíň hodinu. A když to rozebíráte s kámoškou, tak máte blbou náladu celý den.
Nebojujte s tím, co nemůžete ovlivnit...