Férový blog

Síla pomoci

01.05.2019

Blbou náladu chytnete rychleji než chřipku. Stačí hledat bydlení pro sebe a čtyři děti. Voláte na nabídky pronájmu den co den a bydlení v nedohlednu. Rok slyšíte stejnou otázku a předem znáte i odpověď. "Vy jste romka? Tak to se omlouvám, ale majitel si nepřeje pronajmout byt romské rodině. Zkuste to jinde." A jako kde JINDE?

Férové bydlení hledá pro rodiny s dětmi pronájem bytů od majitelů. Pokud zrovna teď přemýšlíte o tom, že byste chtěli pronajmout byt v Praze, nabízíme Vám asistenci při hledání nájemníků.

Vedení městské části reaguje na stále akutnější bytovou nouzi části svých obyvatel. Plánuje proto vytvořit vlastní systém dostupného a sociálního bydlení. Napomoci tomu má spolupráce s experty projektu "Posílení znalostní základny samospráv pro snižování a ukončování bezdomovectví", na kterém se podílí spolek R-Mosty, Sociologický ústav AV ČR a...

Třetím a posledním videem dnes pokračujeme v kampani, jejíž cílem je představit zkušenost majitelů bytů, kteří se rozhodli nediskriminovat a pronajmout svou nemovitost romským nájemníkům. Po majitelích a majitelkách, díky nimž bydlí mladá romská rodina nebo matka samoživitelka se dvěma dětmi, dnes představujeme majitelku, která pronajala byt...

Díky projektu se dosud podařilo nalézt bydlení pro 16 rodin (celkem 22 dospělých a 47 dětí). Toto je jedna z nich. Důvody, kvůli kterým stojí za to s Férovým bydlením spolupracovat, popisuje i majitelka bytu, Veronika Jírů.

Projekt Férové bydlení se za dobu svého trvání stal příkladem nejlepší praxe. Metody práce i dosažené výsledky se stávají inspirací pro další subjekty, které hledají cesty v situaci neexistujícího zákona o sociálním bydlení.

Dne 8. 3. 2017 odvysílala Česká televize reportáž o sociálním bydlení, a její součástí byl i záznam z průběhu projektu Férové bydlení, který R-Mosty realizují od roku 2016.