Ethnic Friendly Housing

Nabídka pro majitele nemovitostí, kteří nechtějí diskriminovat.

Facebooková stránka Ethnic Friendly Housing Mosty
Šance na férové bydlení realizuje nezisková organizace R-Mosty, která už od roku 1992 poskytuje profesionální pomoc lidem ohroženým sociálním vyloučením v ČR.ČTĚTE VÍCE O PROJEKTU

Video Hate Free Culture: Nezisková realitka pomohla najít bydlení rodině Márie Pompové

20. 06. 2017

Mária Pompová žila s přítelem a dcerkou v nevyhovujícím bytě, za který platili vysoký nájem, přestože v něm nefungovalo topení a tekla jen studená voda. Proto se rozhodli odejít. Ale narazili. Pronajímatelům vadilo, že mají děti a že jsou Romové. 

Pomohla jim až nezisková realitka Férové bydlení od spolku R-Mosty. “My se snažíme marginalizovaným skupinám najít vhodné ubytování a pomáháme jim si tento nájemní vztah dlouhodobě udržet,” říká její manažer Adam Pospíšil. 

Mária s rodinou tak našla dostupné a bezpečné bydlení v bytě Veroniky Jírů, která si spolupráci s realitkou nemůže vynachválit: “Oni na rozdíl od normální realitky vám garantují, že s tím člověkem, který v bytě bydlí, nějakou dobu pracují a jsou s ním v kontaktu,” říká. Po dobu jednoho roku také hlídá, zda nájemník plní své závazky. 

“Ten den, co jsme byli podepsat nájemní smlouvu, jsme měli radost. Furt jsme se usmívali a byli jsme šťastní,” uzavírá Mária.

Na celé video se můžete podívat zde.

Zpět na: